Ulubione

Koszyk

Menu główne

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe (wyrównanie do prawej krawędzi)

Menu dodatkowe SP (mobilne)

Produkty dodane do porównywarki

Do porównania: {{ products.length }} {{ (products.length == 1) ? __('produkt') : __('produkty') }} Porównaj
Mozesz porównać 3 produkty

Filtry

Łata strugana

Ładna Łata strugana sosnowa, suszona

Łata to jeden z najpopularniejszych elementów konstrukcyjnych, najczęściej wykorzystywany podczas prac dekarskich, stolarskich i konserwatorskich. Łata strugana charakteryzuje się przekrojem prostokąta, regularnym kształtem i gładką powierzchnią. Wiele zastosowań w budownictwie znajduje także łata sosnowa. Łaty te wykonane są z wysokiej jakości drewna, które jest dokładnie selekcjonowane pod kątem struktury i wytrzymałości.

Znaleziono: 1 produkt
Sortuj:

Proces produkcji łaty struganej opiera się na suszeniu drewna do odpowiedniego poziomu wilgotności, co jest wyjątkowo istotne kątem zapobiegania ewentualnym pęknięciom lub skrzywieniom. Struganie łaty sprawia, że jej powierzchnia staje się gładka i jednolita, co ułatwia dalszą jej obróbkę, np. malowanie czy lakierowanie. Wymiary łaty należy dostosować do indywidualnych potrzeb danego projektu.

Materiał ten doskonale sprawdzi się także w przypadku różnego rodzaju renowacji lub napraw. Łata strugana może być również wykorzystana do odnowienia mebli, okien, drzwi, a także innych elementów drewnianych, przywracając im pierwotny wygląd i funkcjonalność. Wśród niewątpliwych zalet łaty struganej wyróżnić można wytrzymałość, a przy tym odporność drewna na czynniki zewnętrzne, estetykę i wszechstronność, z uwagi na szerokie pole możliwości wykorzystania tego materiału.

Montaż łat

Montaż łat jest bardzo prosty i polega na przybiciu do konstrukcji dachu (krokwi) kontrłat, następnie należy przymocować prostopadle do nich łaty. Taki sposób montażu pozwala na stworzenie rusztu dla pokrycia dachowego - np. dachówek.