Ulubione

Koszyk

Menu główne

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe (wyrównanie do prawej krawędzi)

Kronospan Polska Sp. z o.o.

Zakład w Szczecinku

szczecinek_2020.jpg


Zakład w Szczecinku to światowy lider produkcji surowych płyt MDF, HDF i płyt wiórowych, laminowanych płyt MDF i płyt wiórowych oraz lakierowanych płyt HDF.
Zakład powstał w 1989 roku na bazie istniejących Zakładów Płyt Wiórowych. Dzięki ogromnym inwestycjom w rozbudowę linii produkcyjnych stał się jednym z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w branży materiałów drewnopochodnych. Swym logo firmuje najwyższą jakość produktów i szeroką paletę wzorniczą. Jego cel to pełnienie funkcji lidera w innowacyjności i kreowaniu nowych produktów.

Zakład produkuje najwyższej jakości materiały dla branży meblarskiej z drewna certyfikowanego, poużytkowego i recyklingowego. Fabryka posiada certyfikaty mówiące o legalnym pochodzeniu surowca drzewnego.
Zakład jako pierwszy w branży drzewnej wprowadza innowacyjne technologie. Wdrożył najnowocześniejszą, prośrodowiskową technologię filtracyjną.
Zakład w Szczecinku jest jednym z partnerów tworzących Szczecinecki Klaster Meblowy. Celem rozwoju klastra jest utworzenie w Szczecinku centrum drzewno – meblarskiego i rozwoju tej branży w regionie.

Firma była również inicjatorem powstania oraz pełni dziś funkcję patrona Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej filia w Szczecinku, we współpracy z Politechniką Koszalińską, Starostwem Powiatu Szczecineckiego, Miastem Szczecinek i Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Na wydziale kształcą się przyszli inżynierowie automatycy, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.